Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su kaçağının oluştuğu çok farklı şartlar ve sonuçları vardır. Örneğin evinizdeki tesisat sistemindeki su sızıntısı zeminde ortaya çıkabilir. Yada dış cephenize kadar sızarak hem alarm verir hem de uzun vadede ihmal edilmesi durumunda gerçekten yapınıza önemli hasarlar verir. Öyle ki bazen uzun yıllar ihmal edilen yada anlaşılmayan bu su sızıntıları sebebi ile yapıda çok önemli deformasyonlar meydana gelebilir. Çünkü bu su sızıntısı tüm cephe ve beton içerisine zamanla ilerler.

Bunun dışında bir de anlaşılması zor olan su kaçakları vardır. Bu tip sorunlara en çokta ısınma tesisatında rastlanır. Örneğin kombinizin suyu sürekli eksiliyor bu su kaçağı nasıl bulunur? Tesisatı aradınız taradınız yok. Bu gibi durumlarda genelde kaçak gerçekten yoktur, su eşanjördeki arıza sebebi ile eşanjörden damlar. Ama kimse buradan su damladığını anlamaz ve görmez. Çünkü sıcak olan bu su damlamadan buharlaşır ve usta tecrübeli değilse feriştahı gelse bu arızayı bulamaz. Siz ısrarla kaçak ararken iyi bir usta eşanjörde ki bu küçük arızayı hallederek hemen çözer.

su kaçağı

Yine doğalgaz tesisatındaki borularda da su kaçağı olabilir ve burada da su damlamadan boru içinde buharlaşır. Bu sefer su kaçağı olduğu halde ne bir sızıntı nede bariz bir belirti ortaya çıkar. E peki bu su kaçağı nasıl bulunur diye soruyorsunuz yine haklı olarak. İşte bu ve benzeri zor durumların tümünde firmamızın tecrübeli servis elemanları ve sağlam teknik alt yapımızla biz size alternatif çözümler üretiyoruz. Kırmadan ve sizi yormadan su kaçağını tespit ederek problemlerinizi çözüyor maliyetleri asgari seviyeye indiriyoruz.

Bununla birlikte yaptığımız işlemleri garanti kapsamına alarak sizi mağdur edecek yada canınızı sıkacak benzer yakın ihtimalleri ortadan kaldırmış oluyoruz. Aldığınız hizmet anlık değil uzun vadeli ve güvenilir oluyor böylece. Kaçak bulunduktan sonra sorunlu bölgenin tamiri için çok gerekiyorsa çok küçük bir alanı açarak sorunun yerinde ve hemen halledilmesini sağlıyoruz. Eğer sızıntıya sebep olan çatlak yada arıza çok küçük bir alandan kaynaklanıyorsa kullandığımız özel bir kimyasal ile hiç bir açma işlemi yapmadan hasarlı bölgenin onarımını sağlıyoruz.

Su kaçağı nasıl bulunur sorusuna artık çözüm ararken muhakkak bu önemli ayrıntıları göz önünde bulundurmalı ve buna uygun servis hizmeti talep etmelisiniz. Teknolojinin bu kadar geliştiği ve hayatı kolaylaştırdığı bu zamanda ağır aksak yada hasarlı hizmetler almak akla ve mantığa uygun olmadığı gibi yeni yöntemlere nazaran çok daha pahalıdır. Ucuz, güvenilir ve kaliteli hizmet için profesyonel firmaları tercih edin.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir