Su Sızıntısı

Su sızıntısı değişen dünya ile birlikte hayatımızı zorlaştıran bir çok şey artık çok daha kolay ve basit. Bir taraftan zamanın darlığından şikayet ederken, bir taraftan da bize ekstra zamanlar kazandıran bir çok uygulama ile tanışıyoruz. Ve bazen hayatımızda bu kadar kolaylıkla varken neden hala zamanın eskiye nazaran daha yetersiz kaldığını düşünmeden de edemiyoruz. Sebebi yada kaynağı ne olursa olsun artık hepimiz için pratik ve ekonomik çözümler hayatın vazgeçilmezleri arasında. Ve tabi gelişen bilişim teknolojilerini akıllı kullanarak tüm bu çözümleri bulmak ve onlara ulaşmak çok daha kolay.

Eski yıllarda evimiz yada ofisimiz de oluşan bir arıza, problemde ilk işimiz tanıdığımız bir ustayı çağırmaktı. Artık bir çoğumuzun böyle tanıdığı mahalle ustalarının sayısı çok azaldığı gibi hepimiz kaliteli hizmet için bir ön araştırma yapıyoruz çoğu zaman. Bunlardan biri de su kaçağı ve su sızıntısı sorunu. Bu problem herkesin hayatının bir döneminde yaşadığı ve insanların gözünü korkutan bir arıza. Çünkü çoğu zaman bu arızanın kaynağını ve sebebini bulmak bir işkence olmuş adeta insanlar için.

Su sızıntısının bulunmasından sonraki aşama da ayrı bir kabus tabi. Ama bu durumların tümü tabi ki teknoloji ile tanışmadan önce yaşanan sahneler. Çünkü artık su kaçaklarının tespiti de, çözümü de eskilere oranla hem çok daha kolay, hem de çok daha düşük maliyetli. Su sızıntılarından bahsetmişken tabi tesisattaki su kaçakları dışında birde teras yada balkon gibi yağmur ve dış etkenler sebebi ile yapıların içerisine su sızıntısı durumu var. Her ne kadar ikisi farklı sebeplerden kaynaklansa da sonuçları ve etkileri benzer.

Ve tıpkı su kaçağında olduğu gibi bu sorununda iyi araştırıldığında çok fazla zahmete ve masrafa girmeden çok basit bir çözüm yolu olduğunu öğreneceksiniz. Öyle ki bin liralık bir masrafın yerine iki yüz lira gibi bir ücret ile bu sorunu kalıcı olarak çözmeniz mümkün. Su kaçaklarının tamirinde ve sızıntının yerini bulmada da bu tip pratik ve düşük maliyetli çözümler var. Özellikle kamera ve akustik dinleme sisteminin kullanıldığı sistem ile kaçağın tespiti ve tamiri oldukça kolaylaşır.

Sorunun olduğu bölge belirlendikten sonraki aşama ise oldukça zahmetsiz ve kolay. Çünkü belirlenen alanda hiç bir sapma olmadan kaçağın yeri tam olarak bulunabiliyor. En fazla bir kaç fayans açılarak kaçağa ulaşılabiliyor. Sonrasında ise ustalarımızın tecrübe ve bilgileri ile en kısa zamanda arızanın tamiri yapılarak bu sorundan kurtulmanızı sağlıyorlar.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir