Lavabo Tıkanıklığı Açma

Yaşadığımız mekanlardaki problemlerin bize çok farklı geri dönüşümleri olur. Ama bu problemlerden bizi en fazla etkileyen sağlığımıza olumsuz tesirleri olanlardır. Bazı durumlarda etrafa yayılan kötü koku yada kirli hava sağlımızı tehdit eder hale gelir. Bunlardan biri olan lavabo tıkanıklığı açma çok kere yaşadığımız fakat sorun ayyuka çıkana kadar aldırış etmediğimiz bir durumdur. Her evde yada profesyonel mutfakta bu karşılaşılmazsı kaçınılmaz bir durumdur.

Sonuç itibari ile mutfak lavaboları oldukça fazla kir yükünü gidere taşıyan tesisat unsurlarından biridir. Özellikle lavaboya atılan yemek artıkları ve yağlar bu kirlenmeyi üst düzeye çıkarır. Lavabolarda önce ufak su çekme problemleri başlar ve lavabo suyu yavaş çeker. Daha sonraları lavaboyu pompa yada benzeri bir cisim yardımı ile açmadan su kendiliğinden akmaz giderden. Bir süre sonra bu soruna giderden gelen kukularda eşlik etmeye başlar. Ve işte tam da bu noktada artık lavaboya ciddi bir müdahale yapmanın zamanı gelmiş demektir.

Lavabo tıkanıklığı açma işlemi için bildiğiniz pek çok alternatif yöntem olabilir ve bunları uygulayabilirsiniz. Bunların içerisinden özellikle kimyasal açıcı tıkanıklık çok ileri seviyede değilse işe yarayabilir. Fakat gidere kola dökmek, uzun demir ile açmaya çalışmak yada kaynar su dökmek gibi yöntemler ciddi bir gider tıkanıklığında zaman kaybından başka bir şey değildir. Lavabo tıkanıklığı için kullanabileceğiniz kimyasal açıcı da muhakkak kaliteli olmalı ve talimata uyularak kullanılmalıdır.

Bir de bu açıcıyı doğru kullanmak aslında tıkanma olayından önce düzenli kullanmaktır. Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti de veren firmamız tüm işlemlerde olduğu gibi bu tıkanıklık işleminde de cihaz olmaksızın herhangi bir işlem yapmaz. Sadece tahmin yada gözleme dayalı olarak hiç bir uygulama yapılmaz oluşan tıkanıklığa. Kameralı görüntüleme ile ilk adım olarak tıkanan lavabo boruları ve gider incelenir. Bu esnada tıkanmanın oluştuğu bölge tam olarak belirlenir.

Tabi bu aynı zaman da gideri tıkayan sebebin ne olduğunu da belirler ve servis ekibimiz duruma uygun olarak bir çözüm yolu belirler. Belirlenen bu yöntemde ilk hedef en kısa ve sizin için asgari maliyetli işlemi bulmak ve uygulamaktır. Çünkü müşteri memnuniyetinin olmazsa olmaz iki ilkesi bunlardır. Daha sonrada sorun ve çözümü sizinle paylaşılır ve tıkanıklığa gerekli müdahaleler yapılır.

Açılan tıkalı lavabo ile ilgili endişeleriniz oluşmaması ve gözden kaçan bir durum olmaması için tıkanıklık açma işlemi sonrasında ikinci bir kameralı boru içi görüntüleme yapılır. Böylece hem olası hatalar gözden geçirilmiş olur hem de hizmet alan insanların aklında herhangi bir soru işareti kalmaz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir