Su Kaçağı Bulma

Mekanlarda ki bir çok teknik arıza ve aksaklıklar çoğu zaman problem ilerlemedikçe kendiliğinden ortaya çıkmaz. Ve ne yazık ki fark ettiğiniz de çoğu zaman tamiri de tadilatı da artık çok zordur. Fakat biraz dikkat ile çoğu zaman bu aksaklıkları erken fark edip, uygun tedbirleri almak mümkündür. Örneğin su kaçağı yada su sızıntıların da eğer kaçağın miktarı fazlası ise yüksek gelen faturalar en azından bu konuda şüphelenmenizi sağlayabilecek oldukça sağlam bir kanıttır.

Su kaçağı olduğunu anladığınızda yada bu durumdan şüphelendiğinizde ilk adım olarak yapmanız gereken su kaçağı bulma işlemi yaptırarak kaçağın yerini tespit ettirmek olmalıdır. Tabi kaçak tespitinin nasıl ve hangi firma tarafından yapıldığı çok önemlidir. Çünkü sızıntı yada kaçağın bulunmasından daha önemli olan aslında tespit işlemlerinin nasıl yapılacağıdır. Eğer yanlış bir firma yada usta tercihi yaparsanız ortaya çıkması kaçınılmaz manzaralar vardır. Kaçak tespiti yapılırken muhtemelen şüphe duyulan her yer kırılarak kaçak bulunana kadar bu işleme devam edilecektir.

Bu yöntem hem sizi fazlası ile meşgul eder hem de her an evinizde bir yerlerin kırılacak olduğunu düşünmek yada görmek sinirinizi bozar. Tabi bir de bu kırma, dökmelerin sonucu olarak ortaya çıkacak olan tamir masrafları vardır ki işin o tarafından hiç bahsetmiyoruz bile. Oysa su kaçağı bulma işlemi çok daha düşük maliyetlere ve daha hızlı bir şekilde bulunabilir. Bunun için yapmanız gerek tek şey doğru bir pazar araştırması yaparak, doğru firma ile çalışmak. Son yıllarda profesyonel firmaların bir kısmını kullandığı bir teknoloji olan kameralı ve sensörlü kaçak tespiti çok pratik ve düşük maliyetli bir yöntemdir.

Su Kaçağı Bulma

Bu yöntemin en büyük avantajı kamera ile boru içi görüntüleme yapılabilmesi ve sensör yardımı ile su sesi takibi yapılabilmesidir. Ev yada işyerlerinde kaçak tespiti dışında bir geniş alanlarda su kaçağı bulma durumu vardır. Örneğin çok büyük bir bahçeniz var ve bahçedeki boru ve havuz hatları da dahil su kaçağının aranıp bulunması gerekiyor. Bu bahsettiğimiz alan çok büyük ve teknolojiyi dahil etmeksizin bu tespitin yapılması günler alan ve neredeyse imkansız bir iştir. Oysa bizim kullandığımız yöntemler ve uzman servis çalışanlarımız ile bu tür durumlarda bile su sızıntısı mümkün olan en kısa sürede tespit edilir.

Kullandığımız gelişmiş teknoloji ve donanım ile 2 metreye kadar kaçak arama ve tespitini rahatlıkla yapabiliyoruz. Noktasal olarak tespitini yaptığımız için ustalarımız tadilatı da en minimum nokta da tutmaya çalışırlar. Böylece sizin için tadilat masrafı gibi önemli bir sorun ortadan kalkmış olur. Bu durum yalnızca eski tesisatlarda biraz daha farklıdır. Çünkü eski tesisatlarda su kaçağı bulma işlemi yapıldıktan sonra yerini noktasal olarak yapmış olsak bile sadece tamiri yeterli olmaz çoğu zaman.

Demir oldukları için oksitlenen ve artık çürüyen bu boruların değiştirilmesi en sağlıklı çözüm olacaktır. Aksi taktirde bu kaçaklar ve arızalar artarak devam edecek ve size çok daha büyük maliyetlere mal olacaktır. Noktasal kaçak tespiti ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmeti için servisimizi arayın.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir